Rogalowe Muzeum Poznania

To poznańskie muzeum na pewno nie jest typowe. Serwuje się tutaj przepyszne rogale oraz opowiada o ich historii. Jest naprawdę wesoło, żarty prowadzących i samodzielne robienie rogala dostarczą rozrywki młodszym i starszym osobą. Jeżeli odwiedzacie Poznań, nie zapomnijcie odwiedzić tego ciekawego miejsca.
 

Atrakcje Rogalowego Muzeum Poznania

 
Mistrzowie wypieków z rogalowego Muzeum dla odwiedzających przygotowali wyjątkowe show, które na pewno nikogo nie znudzi. Doskonale zorganizowany pokaz jest odpowiedni dla każdego, kto szuka miejsca, aby spędzić ciekawe chwile w Poznaniu.
 
W programie jest oglądanie filmu o historii miasta, lekcja poznańskiej Gwary, a punktem głównym jest samodzielne lepienie rogala. Mistrz zaprezentuje krok po kroku, jak i z czego tworzy sie ten słodki przysmak. Bądźcie uważni! Mistrz jest bardzo wymagający i nie będzie tolerował krzywych rogali. Każdy tradycyjny wypiek musi przecież spełniać określone standardy.
 
Miłym momentem pokazy jest słodki poczęstunek, który otrzyma każdy uczestnik. Kawałek słodkiego rogala nie może nie smakować. Dla łaknących więcej przepysznych łakoci jest konkurs. Trzeba tylko zgadnąć, jaką wagę ma prezentowany rogal. Nie myślcie, że jest to łatwe zadanie. Każdy rogal jest unikatowy i potrafi odbiegać od standardowej wagi. Kto będzie najbliżej poprawnej odpowiedzi, otrzyma upragniony przysmak.
 
W południe można też trafić na pokaz połączony z oglądaniem poznańskich Koziołków. Z okiem kamienicy usytuowanej przy samym Starym rynku widać je doskonale. Będąc w tym miejscu, warto też przyjrzeć się przepięknym wnętrzom kamienicy. To poznański zabytek, który jest niezwykle urodziwy.
 
Na zakończenie można jeszcze kupić w sklepiku jakąś pamiątkę. Są tutaj różnego rodzaju gadżety związane z miejscem i Poznaniem. W większości są to solidne przedmioty, które mogą nam posłużyć w życiu codziennym. Można tutaj kupić również pyszne rogale świetomarcińskie.