Rozpoczęcie budowy drogi ekspresowej S11 z Piły do Szczecinka

W ciągu najbliższych dwóch lat zaplanowano rozpoczęcie budowy drogi ekspresowej S11, która ma połączyć Piłę ze Szczecinkiem. W bieżącym roku ma zostać ogłoszony przetarg na realizację tego projektu.

Poseł Bartłomiej Wróblewski z Prawa i Sprawiedliwości, który jest również kandydatem do Parlamentu Europejskiego, podkreślał podczas wyjazdowego posiedzenia parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Dróg Ekspresowych S6 i S11 w Pile, że dzięki tej drodze czas przejazdu z Poznania do Szczecinka skróci się do nieco ponad jednej godziny.

Jak informuje Wróblewski, mieszkańcy Piły mogą spodziewać się dobrych wieści jeszcze w tym roku. W ostatnim kwartale roku planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę istotnego dla mieszkańców Północnej Wielkopolski odcinka drogi ekspresowej S11 między Piłą a Szczecinkiem. Odcinek ten, liczący ponad 59 kilometrów, będzie pierwszym odcinkiem w rejonie pilskim, który zostanie zbudowany.

Inwestycja ta jest szacowana na ponad 2 miliardy 700 milionów złotych. W bieżącym roku przewidywane jest również wydanie decyzji środowiskowej dla odcinka drogi między Ujściem a Obornikami. Decyzja dotycząca odcinka z Ujścia do Piły jest natomiast spodziewana w roku 2025.