Zmagania sił mundurowych na boisku piłkarskim podczas konkursu sportowego w Poznaniu

Aktualnie na poznańskim stadionie Golęcin możemy zaobserwować niecodzienny widok. Na zwyczaj pełniący obowiązki strażników prawa i porządku, dziś zamienili swoje mundury na sportowe stroje. Posiadając piłkę u nogi rywalizują o tytuł najlepszej drużyny reprezentującej służby mundurowe. W zawodach bierze udział dwadzieścia drużyn, które są złożone z żołnierzy, policjantów oraz funkcjonariuszy straży granicznej. Jednym z faworytów jest ekipa „Camp Kościuszko”, występująca pod sztandarem NATO, a w której skład wchodzą żołnierze amerykańscy.

Mówimy tutaj o reprezentantach służb mundurowych, którzy codziennie dbają o bezpieczeństwo w naszym kraju, zarówno na lądzie, jak i morzu czy w powietrzu. Tym razem jednak postanowili wymienić uniformy na dresy piłkarskie i stawić czoła rywalom na boisku.

Prezes wielkopolskiej grupy wojewódzkiej IPA – Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji – Witold Drzażdżyński przekazał, że jest to najstarszy turniej tego typu nie tylko w Polsce, ale także na całym kontynencie europejskim.