Rusza Poznański Targ Dobra

Najbliższy tydzień upłynie w Poznaniu pod znakiem okazji do poznania lokalnych fundacji i stowarzyszeń. Wszystko to dzięki Poznańskiemu Targowi Dobra, który rusza w najbliższy poniedziałek, 13 września.

Co czeka na mieszkańców?

Podczas tego wydarzenia, będzie można wziąć udział w licznych wykładach czy warsztatach, posłuchać o zjawisku ekonomii społecznej, a także kupić unikatowe rękodzieła. Finał wydarzenia odbędzie się w Starym Zoo – to właśnie tam, podczas Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych i Targi Ekonomii Społecznej, miejscowe organizacje pozarządowe pokażą mieszkańcom, czym zajmują się na co dzień.

Czym jest Poznański Targ Dobra?

Poznański Targ Dobra to wydarzenia, które mają za zadanie promować organizacje pozarządowe, a także podmioty ekonomii społecznej, które działają na terenie Poznania. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Zasiej Dobro” i potrwa cały tydzień, aż do 19 września. Już od pierwszego dnia Targów, będzie można wziąć udział w wielu spotkaniach, warsztatach, prelekcjach czy nawet spacerach edukacyjnych. To doskonała okazja aby dowiedzieć się m.in. jak nowoczesne technologie pomagają seniorom czy osobom z niepełnosprawnościami. Gratką dla miłośników ekologii będą warsztaty z zakładania ogrodów kwietnych. Pełen program atrakcji, które proponuje to wydarzenie, można znaleźć na stronie Poznańskiego Targu Dobra.

Zwieńczenie akcji w Starym ZOO

Ostatniego dnia targów, 19 września, w godzinach 12:00-17:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców do starego ZOO. Na dzieci oraz dorosłych czeka ogrom atrakcji m.in. strefy tematyczne: równości, zdrowia, środowiska, kultury, edukacji, aktywności społecznej oraz sportu, warsztaty np. z sadzenia roślin czy pierwszej pomocy, a nawet symulator dachowania. Tego dnia odbędzie się również kiermasz społeczny pod hasłem „dobro-branie”. Kto może z niego skorzystać? Wszyscy, którzy chcą pomagać. Na stoiskach zaprezentowane zostaną między innymi torby, zabawki dla dzieci, naturalne mydła, świeczniki czy ceramika. Co ważne – zysk ze sprzedaży pomoże w utrzymaniu miejsc pracy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, wesprze rehabilitację osób z niepełnosprawnościami oraz przeznaczony będzie na realizację działań społecznych w Poznaniu.