Sąd nakłada trzymiesięczny areszt na sprawców brutalnego morderstwa pod nocnym klubem we Wtórku

Za sprawcami śmiertelnego ataku, do którego doszło na parkingu przed dyskoteką we Wtórku w powiecie ostrowskim, sąd zdecydował o zastosowaniu aresztu o długości trzech miesięcy. Ta decyzja była odpowiedzią na wnioski prokuratury, która podkreślała surowość kar, jakie mogą spotkać sprawców.

Grupa przestępcza liczyła siedem osób, w tym czterech nieletnich. Sąd zdecydował skierować młodych przestępców do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Pozostała trójka, będąca pełnoletnia, usłyszała zarzuty związane ze śmiertelnym pobicie.

Prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie wyjaśnił, że wprawdzie tragiczne wydarzenie miało miejsce poza dyskoteką, jednak jego korzenie sięgają sytuacji, które miały miejsce wewnątrz klubu. Wskazał on, że początek zdarzenia to niewłaściwe i agresywne zachowania napastników w stosunku do ofiar, które miały miejsce jeszcze w lokalu.

Dodatkowo, informacje te wskazują także na obecność dwóch innych mężczyzn jako ofiar napastników. Ci dodatkowi poszkodowani odnieśli obrażenia twarzy i głowy. Jeżeli chodzi o sprawców brutalnego ataku, muszą oni przygotować się na bardzo surowe konsekwencje swoich działań, z możliwość kar do 15 lat pozbawienia wolności.