Sportowe powitanie Nowego Roku w Poznaniu poprzez bieg noworoczny

Jeżeli kochasz bieganie i chcesz aktywnie spędzić pierwszą niedzielę nowego roku, mamy dla Ciebie propozycję. Już jutro, miasto Poznań zaprasza na drugą edycję Biegu Noworocznego. Inicjatywa ta to doskonała okazja do sportowej zabawy i energetycznego powitania nadchodzących 12 miesięcy.

Poznański Bieg Noworoczny odbędzie się 7 stycznia, w niedzielę, nad malowniczym Jeziorem Rusałka. To miejsce stwarza idealne warunki do spędzenia aktywnego dnia na świeżym powietrzu.

W ramach tego wydarzenia, organizatorzy przygotowali dwie trasy o różnym stopniu trudności – jedną na 5 km i drugą na 10 km. Oba dystanse prowadzą wokół jeziora, po terenie przełajowym. Chociaż zapisy online zostały już zamknięte, to osoby zainteresowane udziałem w biegu wciąż mają szansę na zgłoszenie. Biuro zawodów, które otworzy swoje drzwi o godzinie 8:00, przeznaczyło jeszcze 10 miejsc dla tych, którzy zdecydują się na ostatnią chwilę.

Zawodnicy, którzy wybiorą dystans 5-kilometrowy, rozpoczną swój bieg o godzinie 10:00. Natomiast ci, którzy postanowią podjąć wyzwanie i pokonać dwa razy dłuższy dystans, wyruszą na trasę o godzinie 11:00.