Stare Miasto z wyjątkową historią

Na Starym Miście stanie wystawa pod nazwą „Twarze Kamienicy”. Wystawa ma na celu pokazanie portretów mieszkańców Alei Marcinkowskiego z ostatnich 100 lat. Znaleźć ją możecie na podwórku kamienicy między Aleją Marcinkowskiego a ulicą Kozią.  

Co przedstawia wystawa?

Potomkowie dawnych mieszkańców postanowili podzielić się z nami życiorysami wyjątkowych ludzi, zmagających się z wojną, ale nie tylko. Zdjęcia będą przedstawiały postaci w codziennym życiu, podczas pracy, a także rozrywki. Będziemy mogli zagłębić się w to, jak żyło się kiedyś. Zdjęcia nigdy niepublikowane wzbogacą historię Starego Miasta. Miejsce wystawy nie jest przypadkowe. Było to ich podwórko, najbliższe im miejsce, w którym się spotykali i zmagali z ciężką rzeczywistością.  

Projekt nie powstałby, gdyby nie wsparcie Fundacji Kreaktywator i Centrum Inicjatyw Lokalnych STARtownia STARomiejska. Wystawa została dofinansowana ze środków Miejskiego Konserwatora Zabytków. 

Jeśli chcielibyście poznać historię tych z pozoru normalnych, jednak wspaniałych ludzi, wernisaż będzie miał miejsce niedzielę 14 listopada 2021 roku, o godz. 12:00 w Pizzerii San Marzano na rogu ul Koziej i Murnej. Zdjęcia będziemy mogli zobaczyć w przejściu bramnym od strony ul. Koziej.