Strefa Płatnego Parkowania coraz większa

Uwaga kierowcy! Strefa płatnego parkowania już za moment się powiększy. Za postój, w jakich dzielnicach przyjdzie nam zapłacić?

Poszerzenie strefy płatnego parkowania

Niestety, ruszyły prace, a więc trzeba się przyzwyczajać do opłat na terenie Śródki, Ostrowa Tumskiego i Zagórza. Opłaty rozpoczną się od 2 listopada bieżącego roku, a obecnie są stawiane specjalne znaki drogowe, które zapowiadają rychłe zmiany w zakresie parkowania. Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że zainstaluje również parkomaty oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Co więcej — w miejscach, gdzie nie ma oznakowania poziomego, które wskazuje sposób prawidłowego parkowania, zostaną przeprowadzone prace malarskie. Będą one wiązały się z koniecznością przeparkowania dotychczas stojących pojazdów, jednak będą o tym informować z wyprzedzeniem stawiane właśnie znaki drogowe.

Jakie ulice dosięgną zmiany?

Zgodnie z zapowiedzią Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu, obszar strefy płatnego parkowania zostanie rozszerzony o obszar wschodni, od ulicy Podwale, obszar południowy od ulicy Wyszyńskiego do mostu Mieszka I, który następnie będzie przebiegał rzeką Cybiną, kanałem Cybiny w kierunku terenu południowego, aż do połączenia z Wartą i do zachodniego koryta Warty. Ile zapłacimy za postój w tych okolicach? Za pierwszą godzinę postoju kierowcy zapłacą 3,50 złotych, a sama strefa płatnego parkowania będzie funkcjonowała wyłącznie w dni robocze w godzinach 8:00-18:00. Mieszkańcy ulic objętych strefą, będą mogli zakupić specjalny abonament parkingowy po korzystnej cenie.