Świetlisty tramwaj już kursuje po Poznaniu! Dojedziesz nim na jarmarki bożonarodzeniowe w całym mieście!

„Świąteczna Bimba”, jak przez mieszkańców miasta jest nazywany specjalny tramwaj świąteczny, swój pierwszy pełny kurs rozpoczęła na początku grudnia. Nie sposób go przeoczyć, bo zdobi go kilkaset małych światełek. Gdzie dojedziesz tym magicznym tramwajem?

Tramwaj jest malowniczo oświetlony na dachu, burtach, a nawet szybach. Jak wynika z oficjalnych informacji podanych na stronie urzędu miasta, lampeczek jest aż dziesięć tysięcy. Ma roztaczać wszędzie świąteczny blask i wprowadzać przyjazną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Wsiadając do „Świątecznej Bimby”, dojedziesz do wszystkich miejsc w mieście, gdzie odbywają się imprezy i kiermasze związane z Betlejem Poznańskim. Ze względu na lokalizację, śmiało można określić, że jest to jedno z największych kiermaszy tego typu w Polsce. Odwiedzający nie będą mieli problemu z poruszaniem się między poszczególnymi punktami jarmarku właśnie dzięki rozświetlonemu tramwajowi. Co ważne, obowiązują w nim bilety na normalnych zasadach!