Targi polskich win i winnic już w ten weekend!

Już w najbliższy weekend, 27-29 sierpnia 2021 roku, Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz pierwszy zostaną gospodarzem Targów Polskich Win i Winnic czyli największego wydarzenia w kraju poświęconego polskiemu winiarstwu.

Do kogo kierowane są Targi Polskich Win i Winnic?

Targi Polskich Win i Winnic kierowane są do wszystkich smakoszy win, a także osób, które chcą dowiedzieć się o tym trunku nieco więcej. Takich osób w naszym kraju nie brakuje – winiarstwo to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi w polskim rolnictwie, co potwierdza wysoka ilość winnic – obecnie mamy ich aż 300. Co czeka odwiedzających Międzynarodowe Targi Poznańskie w najbliższy weekend? Na miejscu będzie można wypróbować najlepsze Polskie cydry i wina, a także dokonać zakupów bezpośrednio od wystawcy i zabrać je ze sobą do domu.

Program targów obejmuje liczne degustacje win z i cydrów z całej Polski, a także seminaria czy akcenty enoturystyczne, które cieszą się coraz większą popularnością.

Na targach zaprezentują się m.in.: Winnica Wieliczka, Winnica Chodorowa, Winnica Dąbrówka, Winnica na Dziole, Winnica Vera czy Winnica Pod Lubuskim Słońcem.

Komentowana degustacja

Zachęcamy również do skorzystania z komentowanej degustacji, która odbędzie się w restauracji Garden City, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uczestnicy skosztują 9 potraw oraz 9 różnych win, które pozwolą im lepiej zgłębić wiedzę o prawidłowym łączeniu wina z jedzeniem. Udział w degustacji jest biletowany oddzielnie, a wydarzenie odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia, o godzinie 19:00.

Targi Polskich Win i Winnic odbywać się będą od piątku do niedzieli (27-29 sierpnia 2021) w pawilonie nr. 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich, w godzinach: piątek: 10:00-20:00; sobota: 12:00-20:00; niedziela: 10:00-17:00.