Teatr Polski w Poznaniu prezentuje spektakl o codzienności dostawców jedzenia "Delivery heroes. Bohaterowie na wynos"

Inspiracją do stworzenia sztuki teatralnej „Delivery heroes. Bohaterowie na wynos” przez Teatr Polski w Poznaniu były osobiste doświadczenia jej reżysera, Konrada Cichonia. Aby zobrazować rzeczywistość pracy kuriera, zdecydował się on na pracę w firmie kurierskiej.

Cichoń wyjaśnia, że jego zainteresowanie tą tematyką narodziło się podczas pandemii koronawirusa w latach 2020-2021. W okresie tym zauważył on rosnące znaczenie firm kurierskich, które stały się symbolem tych trudnych czasów. Osoby z termicznymi plecakami na plecach były bowiem jedynymi, które można było spotkać na ulicach miast podczas lockdownu. To skłoniło go do zgłębienia tego tematu i przedstawienia go na scenie teatralnej.

Pierwsze wykonanie spektaklu zaplanowane jest na 1 marca o godzinie 19:00 w Teatrze Polskim w Poznaniu. W trakcie sztuki poruszone zostaną trudności finansowe, z jakimi borykają się dostawcy jedzenia, a także konflikty, które pomiędzy nimi występują.

Dyrektor teatru, Maciej Nowak, podkreśla, że misją teatru jest ukazywanie współczesnych problemów społecznych. Spektakl „Delivery heroes. Bohaterowie na wynos” stanowi nie tylko artystyczną interpretację realiów pracy kurierów, ale jest również rodzajem reportażu z tego środowiska.