Przebudowa kadrowa w zarządzie poznańskiego Volkswagena

Zmiany kadrowe nastały w zarządzie zakładu Volkswagena w Poznaniu, którego prezesem jest Stefanie Hegels od poprzedniego lata. Prócz niej, skład zarządu obejmowały także Jolanta Musielak, odpowiedzialna za sekcję personalną i organizacyjną oraz Agnieszka Olenderek, nadzorująca dział finansów, zakupów i IT. Jednakże, Olenderek teraz opuszcza Poznań.

Począwszy od 1 marca, Agnieszka Olenderek przeniesie się na równorzędne stanowisko w zarządzie Volkswagen Slovakia. Jej następczynią zostanie Liane Lubitz, posiadająca ponad trzy dekady doświadczenia w kontekście finansów i controllingu. Lubitz swoją karierę zawodową rozpoczęła w firmie Siemens, by w 2008 roku przenieść się do koncernu Volkswagen, pod skrzydłami marki MAN Truck & Bus. Tam objęła kontrolę nad inwestycjami dla sieci produkcyjnej MAN Bus i pełniła funkcje kierownicze w dziale controllingu rozwoju oraz dziale controllingu kosztów stałych i IT. W ostatnich latach sprawowała funkcję dyrektora zarządzającego MAN HR Services GmbH – informuje Volkswagen Poznań.

Agnieszka Olenderek ma za sobą 28 lat pracowania dla marki Volkswagen, podczas których pełniła szereg różnorakich funkcji kierowniczych w obszarach rachunkowości i controllingu. Była między innymi kierownikiem działu controllingu w marce Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze. W latach 2014-2016, przy realizacji projektu budowy zakładu Volkswagena we Wrześni oraz uruchamianiu produkcji modelu VW Crafter, odpowiadała za osiągnięcie celów finansowych oraz wdrożenie procesów finansowo-controllingowych w nowo powstałym zakładzie. Od lipca 2021 pełniła rolę członkini zarządu ds. finansów, zakupów i IT w Volkswagen Poznań.