Podwójne brawa dla pianisty Denisa Zhadanova podczas koncertu ku czci Fryderyka Chopina

Ukrainiec Denis Zhadanov, uznanie pianista, otrzymał podwójne brawa na zakończenie swojego recitalu w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie. Wydarzenie to odbyło się na cześć 214. rocznicy narodzin wielkiego kompozytora – Fryderyka Chopina.

Słuchacze byli całkowicie oczarowani talentem muzycznym Zhadanova, którego kariera koncertowa jako utalentowanego pianisty jest już znana od wielu lat. Reakcje publiczności były niezwykle pozytywne.

„To miejsce i ten koncert są niesamowite. W tych cudownych warunkach, przy zgaszonych światłach, muzyka staje się prawdziwą poezją. To było przeżycie bez porównania” – skomentował jeden ze słuchaczy.

Niektóre reakcje były jeszcze bardziej emocjonalne. „Pianista był niesamowity. Jego interpretacja Chopina sprawiła, że płakałam” – wyznała jedna z widzów. Inni również chwalili artystę oraz podkreślali trudności, z jakimi mierzą się ukraińscy artyści. „To piękne doświadczenie, wspaniały artysta. Ukraińscy artyści przechodzą trudne czasy, więc jest dobrze, że mogą wyrażać swój talent i tak pięknie reprezentować swoją ojczyznę, nie tylko w Polsce, ale także za granicą.” – dodał inny słuchacz.

Od wielu lat w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów organizowane są koncerty upamiętniające rocznice narodzin i śmierci Fryderyka Chopina, który dwukrotnie był gościem księcia Antoniego. Dla księcia i jego córki Wandy, której udzielał lekcji gry na fortepianie, Chopin skomponował Poloneza C-dur op. 3 na wiolonczelę i fortepian. Księciu zadedykował również Trio g-moll op. 8 na fortepian, skrzypce i wiolonczelę.