Tragiczna śmierć podczas budowy galerii handlowej DEKADA w Koninie – prowadzone jest dochodzenie

Prokuratura rejonowa w Koninie przeprowadza obecnie dochodzenie dotyczące tragicznej śmierci 59-letniego mężczyzny, który zmarł po porażeniu prądem na placu budowy galerii handlowej DEKADA. Do zdarzenia doszło pod koniec października, na dzień przed oficjalnym otwarciem centrum handlowego. Po tragicznym incydencie mężczyzna utracił życie kilka dni później.

Na miejscu budowy, podczas wykonywania prac porządkowych w pobliżu transformatora energetycznego, doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna, mający 59 lat, został potężnie porażony prądem. Po przeprowadzeniu niezbędnej reanimacji na miejscu zdarzenia, poszkodowany został natychmiast przetransportowany do konińskiego szpitala, gdzie trafił na oddział intensywnej terapii. Lekarze postanowili wprowadzić go w stan śpiączki farmakologicznej, jednak pomimo ich wysiłków, na początku listopada mężczyzna zmarł. Sprawę natychmiast przejęła prokuratura rejonowa w Koninie.

Śledztwo, jak informuje szefowa Prokuratury Rejonowej w Koninie rozmawiając z Radiem Poznań, jest na wczesnym etapie. Jak dotąd przeprowadzono sekcję zwłok zmarłego mężczyzny, a prokuratorzy oczekują na ostateczny protokół po autopsji. Jednym z kolejnych kroków w procesie dochodzeniowym będzie powołanie eksperta ds. BHP. Dochodzenie prowadzone jest w oparciu o art. 220 KK, ponieważ skutkiem wypadku przy pracy była śmierć pracownika – sprawcy możliwego zaniedbania grozi do trzech lat pozbawienia wolności.