Tragiczne zdarzenie drogowe w Poznaniu: 29-letni kierowca nie żyje, 25-latka poważnie ranna

Poznań był świadkiem dramatycznego zdarzenia drogowego. W wyniku tego nieszczęścia, 29-letni mężczyzna, który kierował pojazdem osobowym, stracił życie, uderzając swoim samochodem w drzewo. Jego towarzyszka podróży, 25-letnia kobieta, doznała poważnych obrażeń i została natychmiast przetransportowana do szpitala.

Nieszczęśliwy wypadek miał miejsce w piątkowy wieczór, 24 listopada, po godzinie 21. Dokładnie doszło do niego na poznańskiej arterii – alei Armii Poznań.

„Kierowca samochodu osobowego z nieznanych jeszcze powodów stracił kontrolę nad swoim pojazdem i doprowadził do kolizji z drzewem położonym przy drodze. Mimo wszelkich starań i podjętej reanimacji, 29-letni operator opla poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Jego pasażerka – 25-latka – w stanie ciężkim została natychmiast przewieziona do jednego z poznańskich szpitali”, informuje Komenda Miejska Policji w Poznaniu.

Sytuacja na miejscu zdarzenia przez wiele godzin była dynamiczna, aktywnie pracowały tam służby ratunkowe. Ruch drogowy w tym czasie był całkowicie zablokowany. Śledczy obecnie analizują okoliczności tego dramatycznego wydarzenia i starają się ustalić jego przyczyny. Policja w Poznaniu apeluje równocześnie do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.