W Bramie Poznania możemy już obejrzeć wystawę "Berliński pokój"

Ta wyjątkowa ekspozycja, dostępna w Bramie Poznania, to wynik współpracy między dziedzinami Fotografii i Architektury. Wystawa „Berliński pokój” jest efektem inspirującej wymiany kreatywnych idei pomiędzy artystami z Polski i Niemiec.

Równolegle do procesu tworzenia wspomnianej wystawy, odbyło się sympozjum naukowe. Pomysłodawczyni tego interdyscyplinarnego spotkania, Profesor Hanna Grzeszczuk-Brendel, podkreślała zróżnicowane aspekty relacji między Berlinem i Poznaniem. Te związki mają różne tony, które wyłoniły się z burzliwej historii trwającej wiele wieków. Można je zaobserwować nie tylko na poziomie miejskiej przestrzeni, ale także na płaszczyźnie prywatnej.

Inicjatorem projektu był Karol Wyrębski, prezes Jeżyckiego Centrum Kultury, który serdecznie zaprasza do odwiedzenia wystawy. Natomiast część artystyczną pod swoje skrzydła wzięła Pani Profesor Marianna Michałowska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Koordynacją całego przedsięwzięcia zajął się mgr Krzysztof Ślachciak, pracownik Instytutu Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego WAPP.