Tramwaje na Naramowice ruszyły

Na linię tramwajową mieszkańcy Naramowic czekali naprawdę długo. Wszystkich ucieszyła więc wieść, że rozpoczęła się budowa linii tramwajowej w te rejony. Rozpoczęty jakiś czas temu remont dał już pierwsze efekty. W minioną sobotę tramwaje ruszyły do odcinka na Włodarskiej. Kiedy możemy spodziewać się końca remontu?

Mieszkańcy mogą już dojechać do centrum

W ramach od wielu lat zapowiadanej inwestycji w Poznaniu powstanie 3,3 kilometry torowiska. W niedalekiej przyszłości będzie się ono ciągnęło do samego końca Naramowic. Obecnie oddano do użytku odcinek do ulicy Włodarskiej. Dojeżdża tam tramwaj linii numer 3. Zlokalizowano tam tymczasowy przystanek końcowy, a ruch obsługiwany jest przez dwukierunkowe tramwaje.

Nowa trasa pozwala mieszkańcom pobliskich osiedli dojechać do centrum Poznania. Ta długo oczekiwana inwestycja zyskała duże uznanie w oczach mieszkańców tamtych rejonów. Do tej pory na Naramowice ciężko było się dostać. Wąskie ulice szybko się korkowały, a autobusy stały w korkach nawet kilkadziesiąt minut.

Kiedy dalsza część trasy?

Całość planowanego remontu przewidziana jest na wiosnę 2022 roku, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Na razie sprawa wygląda bardzo optymistycznie. Nie powtórzyła się jak do tej pory klęska, która miała miejsce w przypadku budowy Kaponiery.

W ramach inwestycji zmodernizowano też drogi, a w planach są modernizacje kolejnych odcinków. Ma to zapobiegać korkom i kolizjom, które do tej pory były nieodłącznym elementem krajobrazu dzielnicy. Prace w sumie będą kosztowały około 380 mln zł. Jest to niewątpliwie duży sukces obecnych włodarzy miasta oraz wielkie ułatwienie dla mieszkańców, którzy chwalą szybkość prac i w miarę dobrą organizację ruchu.