Trasa 16. PKO Poznań Półmaratonu biegnie przez znane punkty miasta

Start 16. edycji PKO Poznań Półmaratonu zaplanowany jest przy ulicy Grunwaldzkiej, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, a metę wyznacza plac Marek z widokiem na symboliczną iglicę targową. Trasa biegu, którego uczestnicy mają możliwość zapisania się do 15 stycznia korzystając z najniższej opłaty startowej, pozostaje dobrze znana zawodnikom.

Wydarzenie sportowe planowane na kwiecień pozostaje wiernym sprawdzonym rozwiązaniom w kwestii trasy. Uczestnicy biegu przemierzą Junikowo, Raszyn, Górczyn, Łazarz, Wildę, Łęgi Dębińskie oraz Stare Miasto. W trakcie pokonywania trasy, zawodnicy przebiegną obok licznych sportowych punktów orientacyjnych, które są dobrze znane entuzjastom biegania.

Podczas mijania ENEA Stadionu biegacze będą mogli liczyć na energię niebieskiego dopingu od kibiców. Z kolei podczas przechodzenia obok „Ogródka” Warty Poznań zawodnicy odczują falę zielonej energii płynącą od wspierających ich osób. Na końcowych 200 metrach trasy, zawodnicy będą mogli liczyć na entuzjastyczny doping ze strony najliczniejszej na trasie grupy kibiców.

Dyrektor Poznań Półmaratonu, Łukasz Miadziołko, podkreśla, że ta trasa w poprzednich odsłonach półmaratonu przynosiła znakomite wyniki. Jest to nie tylko wyzwanie dla sportowców walczących o medale, ale również dla amatorów biegania, którzy chcą przetestować swoje umiejętności na ulicach Poznania – dodaje.