Trudności straży pożarnej związane z brakiem korytarza życia na autostradzie A2

W dniu 5 czerwca, w Poznaniu na autostradzie A2 miało miejsce zdarzenie, które utrudniło działania służb ratunkowych. W wyniku wybuchu pożaru samochodu osobowego, straż pożarna musiała dojechać na miejsce wypadku. Niestety, kierowcy znajdujący się na drodze nie zastosowali się do obowiązujących przepisów i nie utworzyli tzw. korytarza życia dla strażaków.

W podróży do celu strażacy z OSP Kleszczewo napotkali na liczne problemy związane z postępowaniem innych uczestników ruchu. Pomimo obowiązujących przepisów oraz sytuacji awaryjnej, kierowcy nie wprowadzili w życie obowiązkowego korytarza życia. Ze względu na tę nieprawidłowość, strażacy dotarli do miejsca zdarzenia z opóźnieniem.

Mimo iż incydent zakończył się szczęśliwie, a żadna osoba nie odniosła obrażeń, strażacy komentują całe wydarzenie jako nieodpowiedzialne zachowanie kierowców. Brak poszanowania dla procedur i przepisów może skutkować drastyczniejszymi konsekwencjami w przyszłości. W związku z tym, straż pożarna apeluje o przestrzeganie obowiązkowego korytarza życia na drogach, by uniknąć podobnych sytuacji i zagwarantować bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.