Uwaga poznaniacy – szykują się kolejne utrudnienia

JBL Super League Triathlon Poznań 2021 już w ten weekend! Co to oznacza dla mieszkańców? Przede wszystkim utrudnienia komunikacyjne, które potrwają niemal przez cały weekend.

Utrudnienia komunikacyjne

Poznaniacy muszą liczyć się z weekendowymi utrudnieniami. Te zaplanowane na sobotę w godzinach 10:00-14:30, a w niedzielę w godzinach 7:00-15:00. Co nas dokładnie czeka? Ulica Krańcowa na odcinku od ul. Wiankowej do ul. Warszawskiej zostanie wyłączona z ruchu, a wraz z nią ulica Warszawska od ul. Świętego Michała, aż do granic Poznania. Niestety to nie koniec, bo utrudnienia czekają też na drodze krajowej nr 92, aż do skrzyżowania ulic Rabowickiej i Poznańskiej w Jasinie. Co istotne, na wyłączonych z ruchu drogach pojawią się specjalne śluzy, które pozwolą na przejazd.

Specjalne śluzy pozwalające na przejazd

Takie śluzy zostaną wprowadzone na skrzyżowaniach Warszawska-Krańcowa, Krańcowa-Wileńska-Czekalskie, Warszawska-Mogileńska, oraz na węźle Antoninek, DK92 na skrzyżowaniach ulicy Poznańskiej z ulicami Polną, Tabaki, Stawną w Swarzędzu oraz Sołecką i Rabowicką w Jasinie. Wszyscy chętni skorzystać z usług Term Maltańskich dostaną się tam bez utrudnień, natomiast chętni do spaceru po nowym ZOO, muszą zdecydować się na dojazd Maltanką, bo ruch samochodem zostanie wstrzymany.

Zmiana ruchu autobusowego

Nastąpi również zmiana trasy kilku linii autobusowych. Jak będzie wyglądać w najbliższy weekend?

Linia nr 100
POZNAŃ GŁÓWNY – … – TERMY MALTAŃSKIE
Linia nr 157
RONDO ŚRÓDKA – … – Browarna – Sędziwoja – Ziemowita – Leszka – Jaromira – Bożeny – Pusta – MOGILEŃSKA
Linia nr 166
RONDO RATAJE – … – Browarna – Światopełka – Miłowita – ANTONINEK PKM i powrót: ANTONINEK PKM – Leszka – Browarna – … – RONDO RATAJE
Linia nr 184
RONDO RATAJE – … – TERMY MALTAŃSKIE