Uważaj na remonty na ulicy Jaroczyńskiego!

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się remont chodnika na ulicy Jaroczyńskiego na osiedlu Jagiełły w poznaniu. Możliwe utrudnienia w ruchu pieszym i samochodowym mogą przeciągnąć się do połowy maja.

Dokładnie 24 kwietnia rozpoczął się remont najważniejszego odcinka chodnika na ulicy Jaroczyńskiego w Poznaniu. Mimo że działaniami budowlanymi objęte są jedynie rejony związane z ruchem pieszym, możliwe są również utrudnienia w ruchu drogowym. Policja prosi o szczególną ostrożność podczas przejazdu w tych rejonach zwłaszcza, że od strony północnej, prace remontowe graniczą z wjazdem do szkoły społecznej.

Zakres planowanych prac to zerwanie starej nawierzchni i nałożenie nowej mieszanki mineralno – asfaltowej. Zrezygnowano z tradycyjnej kostki oraz z betonowych płyt, ze względu na komfort poruszających się po chodniku pieszych.

Prace mają potrwać do połowym maja, jednak wykonawca zastrzega, że działania wykończeniowe mogą się przedłużyć ze względu na zmienne warunki atmosferyczne i przewidywane przez meteorologów przymrozki.