W poszukiwaniu światła: PSŻ Poznań i starania o oświetlenie stadionu żużlowego

W połowie września, wiadomość, która obiegła Poznań jak błyskawica, stała się oficjalna. Klub żużlowy PSŻ Poznań ogłosił, że ze względu na brak odpowiedniego oświetlenia na swoim stadionie, musi zrezygnować z udziału w najwyższej lidze rozgrywek. Pomimo prób negocjacji z miastem na temat finansowania tego ważnego projektu, rezultaty nie okazały się satysfakcjonujące dla fanów.

Po tym niepowodzeniu, nadszedł dzisiejszy dzień, który przynosi powiew nadziei. Władze PSŻ Poznań wspólnie z przedstawicielami grupy energetycznej ENEA i posłem Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiejem Wróblewskim poinformowali o zaangażowaniu firmy ENEA w proces zapewnienia oświetlenia na stadionie.

Podczas konferencji prasowej Marcin Czaiński, reprezentujący klub, wyjaśnił, że trwają teraz prace nad projektem oświetlenia stadionu. Wkrótce zostanie podjęta decyzja dotycząca finalnej metody, która ma zapewnić oświetlenie obiektu w Golęcinie. Jak mówi Czaiński: „W tym momencie będziemy mogli oszacować ostateczne koszty tej inwestycji”.

Aktualnie jest już dostępny wstępny projekt słupów oświetleniowych na stadionie. Planowane są słupy o wysokości między 10 a 12 metrów, wyposażone w odpowiednie wysięgniki. Ich liczba na stadionie będzie wynosić od 8 do 10, z dodatkiem dwóch dodatkowych słupów w parku maszyn. Zapewnią one odpowiednie oświetlenie, które jest niezbędne dla klubu. Koszty tego przedsięwzięcia będą zależały od tego, czy oświetlenie będzie montowane tylko na czas meczu, czy też zostanie zainstalowane na cały sezon – podkreślił Czaiński.