W Poznaniu seniorzy mogą korzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie

W Poznaniu, znanym w Polsce jako stolica Wielkopolski, osoby starsze mają możliwość skorzystania z darmowych szczepień przeciwko grypie. Ta oferta jest skierowana do osób, które ukończyły 60 lat (zgodnie z rokiem urodzenia – 1963), ale jeszcze nie ukończyły 65 lat. Istnieje jednak pewien warunek: osoba starająca się o szczepionkę musi być mieszkańcem Poznania i płacić tu swoje podatki. Dla tych, którzy już ukończyli 65 lat, dostępne są szczepienia finansowane z funduszy państwowych.

Szczepienie przeciwko grypie w ramach miejskiego programu jest dostępne dla tych, którzy zgłoszą się telefonicznie poprzez Biuro Poznań Kontakt, pod numerem telefonu 61 646 33 44. Rejestracja jest możliwa w godzinach pracy biura, czyli od 7:30 do 20:00. Warto wiedzieć, że program szczepień będzie realizowany aż do końca 2023 roku lub do momentu wyczerpania dostępnych zapasów szczepionek.

Procedura szczepienia może być przeprowadzona w jednej z czterech wybranych przychodni rozmieszczonych na terenie Poznania. W trakcie procesu rejestracji, pacjent ma możliwość wyboru dowolnej z nich, przy czym nie obowiązuje zasada rejonizacji.