Tragiczny koniec małej pacjentki poznańskiego szpitala

W jednym z poznańskich szpitali specjalistycznych doszło do tragicznego wydarzenia. Nie żyje trzymiesięczne niemowlę – dziewczynka, która ostatnie parę tygodni spędziła pod skrupulatną opieką personelu medycznego. Małe dziecko zostało przyjęte do placówki z poważnymi urazami głowy. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, nie udało się uratować jej życia.

To smutne wydarzenie miało miejsce w Poznaniu, gdzie od paru tygodni leczyła się dziewczynka w wieku zaledwie trzech miesięcy. Na oddział szpitalny trafiła 22 października bieżącego roku z powodu poważnych obrażeń głowy. Wobec rozległości i siły doznanych urazów, lekarze podjęli decyzję o wprowadzeniu dziecka w stan śpiączki farmakologicznej. Dodatkowo, podłączono je do aparatury, której głównym zadaniem było podtrzymanie życia małej pacjentki.

Informację o śmierci dziewczynki przekazał mediom Bartosz Krupecki z Prokuratury Rejonowej w Kole, potwierdzając wcześniejsze doniesienia. Zgodnie z jego relacją, tragiczny zgon stwierdzono w piątek 3 listopada, o godzinie 12.41. Matka dziewczynki, 21-latka, usłyszała zarzut nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego dziecka. Prokuratura nie wyklucza jeszcze zmiany kierunku śledztwa i ewentualnej zmiany zarzutu wobec matki, biorąc pod uwagę tragiczne skutki zdarzenia.