W szkole na Krzesinach powstaje wyjątkowa fasada

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charlesa de Gaulle’a przy ulicy Tarnowskiej na Krzesinach, powstaje wyjątkowa, szklana fasada – dzięki połączeniu budynków placówki, możliwe będzie poruszanie się po terenie szkoły, nie wychodząc na zewnątrz.

Wyjątkowy, szklany łącznik

To dużą zmiana dla wszystkich uczniów, ponieważ sala gimnastyczna Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, dotychczas nie była połączona z resztą budynków szkolnych. Co więcej, to nie wszystko, bo w tym dwukondygnacyjnym łączniku znalazło się również miejsce na dodatkowe sale dydaktyczne, zarówno na parterze, jak i na piętrze – po 5 na każdym poziomie. Nowy budynek połączy salę gimnastyczną Zespołu Szkół Ogólnokształcących z pozostałymi budynkami placówki. Powierzchnia użytkowa budynku to aż 932 m kw. W ramach inwestycji zostanie również zagospodarowany teren, który przylega do dobudowywanej części szkoły.

Postępujące prace

Społeczność szkolna od wielu lat zabiegała o budowę łącznika. W 2011 roku, magistrat zezwolił na budowę jedynie lekkiej metalowo-szklanej konstrukcji. Na tę decyzję nie zgodziła się szkoła i tamtejsza rada osiedla, którzy wskazywali, że potrzebny jest łącznik, który nie tylko ułatwi komunikację pomiędzy salą gimnastyczną a szkołą, ale także stworzy możliwość utworzenia dodatkowych sal lekcyjnych. Prace rozpoczęte w lutym tego roku, postępują zgodnie z harmonogramem. Obecnie gotowe są już wszystkie ściany nośne, stropy, dach oraz schody, które łączą ze sobą oba poziomy. Aktualnie wszystkie działania skupiają się na tym, aby zamontować instalacje wewnętrzne oraz wykonać główną, szklaną fasadę.

Co czeka na uczniów w nowym budynku?

Poza wspomnianymi salami dydaktycznymi, w nowo budowanej placówce jest przewidziany wysoki, bo posiadający blisko 8 metrów hol, który pozostanie otwarty na wewnętrzny dziedziniec szkoły. Łącznik planowo będzie posiadał charakter miejsca, w którym uczniowie bedą organizować apele, imprezy szkolne bądź też zebrania oraz spędzać czas pomiędzy lekcjami.