Warta Poznań z nowym (starym) właścicielem. Dlaczego DD12lab zrezygnowało?

W ubiegłoroczne wakacje Warta Poznań zmieniła większościowego udziałowca. Miała nim być spółka DD12 Lab, na czele z szefowa, Pauliną Sypniewską. Jednak w lutym 2023 okazało się, że umowa zostaje uznana za niebyłą. Klub pozostaje więc w rękach Bartłomieja Farjaszewskiego. Dlaczego tak się stało?

Warunkiem koniecznym umowy jaka została zawarta między poznańskim klubem Warta Poznań a spółką DD12 Lab, było skupienie szerszego grona biznesowego wokół klubu. Czyli mówiąc prościej – przyciągnięcie nowych, poważnych inwestorów. Warta Poznań miała podpisać umowę sponsoringową między klubem a Space Digital Group Sp z.o.o. Jednak do lutego 2023 umowa taka nie została zawarta.

Władze Warty powołując się na nienależyte wykonanie zawartej wcześniej umowy, podjęły decyzję o unieważnieniu umowy ze spółką DD12 Lab. Tym samym pakiet większościowy w klubie ponownie należy do Farjaszewskiego. Jednocześnie Warta szuka nowych inwestorów, którzy chcą zaangażować się w działalność jednego z najstarszych klubów w Wielkopolsce.