Wielkie otwarcie: nowe trasy przez centrum Poznania ruszają 16 grudnia

Sobota, 16 grudnia, stanie się dniem wielkiego otwarcia nowych dróg przez serce miasta. Ulica Świętego Marcina i Aleja Marcinkowskiego zostaną udostępnione dla ruchu w kierunku Rataj. Kierowcy będą mogli również korzystać z ulicy Podgórnej, prowadzącej przez Aleję Marcinkowskiego i ulicę 27 Grudnia, która zakończy swój bieg przy moście Teatralnym. Wreszcie, ulice Mielżyńskiego i Fredry również zostaną otwarte dla ruchu w stronę „Teatralki”.

Zakończenie montażu i testowania sieci trakcyjnej w samym centrum Poznania to kolejny ważny krok w ożywieniu komunikacji miejskiej. Te działania były kluczowe i niezbędne do wykonania. Wykonanie połączenia trakcyjnego na zmodernizowanych trasach na ulicy 27 Grudnia oraz Gwarnej, spowodowało chwilowe przerwy w dostawie energii na pozostałych odcinkach trasy, takich jak Aleja Marcinkowskiego czy ulica Mielżyńskiego.

Jednak przed tym, jak tramwaje MPK Poznań będą mogły przejechać przez centrum miasta, konieczne będzie przeprowadzenie szeregów testów wszystkimi typami taboru. Ponadto, wymagany będzie demontaż tymczasowych nakładek torowych na ulicach 27 Grudnia oraz Lewandowskiej.