Wracają tramwaje na Wierzbięcice!

18 września na Wierzbięcice wraca ruch tramwajowy! Tego samego dnia rozpocznie się budowa przystanków wiedeńskich przy Rynku Jeżyckim, o których pisaliśmy tutaj.

Modernizacja ul. Wierzbięcice

Dzięki przebudowie ulicy Wierzbięcice, tramwaje będą jeździły szybciej, ciszej i przede wszystkim bezpieczniej. Co ważne, powstanie tam zielone torowisko na większości ponadkilometrowego odcinka. Końca dobiegają również roboty budowlane związane z przebudową ulicy. Dzięki nim poprawi się stan infrastruktury technicznej oraz komfort podróżowania tramwajami w tym rejonie.

Mniej hałasu w mieście

Dzięki wydzieleniu torowiska, tramwaje nie będą już blokowane przez samochody, co wygeneruje mniej hałasu niż przed przebudową. Do zrobienia zostały prace wykończeniowe, w tym m.in. prace brukarskie. Wraz z uruchomieniem trasy tramwajowej, udostępnione dla mieszkańców zostaną obie strony ulicy oraz chodniki, z wyłączeniem odcinka między ul. Spychalskiego a 28 Czerwca 1956 r., gdzie trwa przebudowa kanału telekomunikacyjnego.

Zmiany w komunikacji

Od 18 września, w związku z budową przystanków wiedeńskich nastąpi zamknięcie części ul. Dąbrowskiego, a co za tym idzie, zmiana w komunikacji zbiorowej. Co czeka mieszkańców? Trasę zmienią linie tramwajowe nr 2, 8, 9, 10, 12, 17, 18 oraz nocne linie autobusowe nr 216 i 226.

Zmiany w komunikacji od 18 września:

Linia nr 2: OGRODY -… – Matyi – Wierzbięcice -… – DĘBIEC PKM

Linia nr 8: GÓRCZYN PKM -… – Roosevelta – Fredry -… – MIŁOSTOWO

Linia nr 9: STAROŁĘKA MAŁA -… – Królowej Jadwigi – Wierzbięcice -… – DĘBIEC PKM

Linia nr  10: POŁABSKA -… – Matyi – Wierzbięcice -… – DĘBIEC PKM

Linia nr 12: OS. SOBIESKIEGO -… – Matyi – Wierzbięcice -… – STAROŁĘKA PKM

Linia nr 17: OGRODY – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Św. Marcin – Gwarna – Mielżyńskiego -… – STAROŁĘKA PKM

Linia nr 18: OGRODY – Dąbrowskiego – Kraszewskiego – Roosevelta -… – PIĄTKOWSKA

Linie nr 216 i 226: na odcinku Rondo Kaponiera – Rynek Jeżycki obie linie będą kursować przez ul. Zwierzyniecką i Kraszewskiego w obu kierunkach.