Zaaresztowany mężczyzna oskarżony o oszustwo na sumę 440 tys. złotych

W Poznaniu, funkcjonariusze Wydziału do spraw Przestępstw Gospodarczych Komendy Miejskiej Policji, w kooperacji z Prokuraturą Rejonową Poznań Grunwald, zatrzymali 22-letniego mężczyznę. Jest on podejrzewany o przeprowadzenie oszustw na łączną sumę przekraczającą 440 tysięcy złotych. Jeśli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara pozbawienia wolności do 15 lat.

Młody mężczyzna został zatrzymany przez poznańską policję, po tym jak wysunęli przeciwko niemu zarzuty oszustwa. Sposób działania 22-latka polegał na wyłudzaniu zarówno pieniędzy, jak i towarów od jednej z firm sprzedających produkty przez internet.

Mężczyzna zamawiał różnego rodzaju sprzęt elektroniczny u tej firmy. Po otrzymaniu sprzętu twierdził jednak, że jest on uszkodzony i z tego powodu żądał zwrotu pieniędzy albo wymiany produktu na nowy. Po spełnieniu jego żądania przez firmę, czyli zwrocie pieniędzy lub wysłaniu nowego produktu, rzekomo uszkodzonego sprzętu już nie zwracał. W ten sposób udało mu się oszukać firmę na kwotę przekraczającą 440 tysięcy złotych.