Zajezdnia Franowo zaprasza na festyn!

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy festyn, już w najbliższą niedzielę, 19 września, który w godzinach 12:00-16:00 odbędzie się na terenie zajezdni Franowo. Co czeka na poznaniaków? Między innymi wystawa nowoczesnych pojazdów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, zarówno autobusy jak i tramwaje, ale również zwiedzanie zajezdni, liczne konkursy dla małych i dużych oraz znakowanie rowerów przez policjantów.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

W dniach od 16 do 22 września, odbywa się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jego głównym celem jest intensywne zachęcanie do korzystania z niskoemisyjnych środków komunikacji. Wśród miast promujących tego typu ideę jest miasto Poznań, które od wielu lat wprowadza ekologiczne rozwiązania, jednocześnie mocno promując bezpieczny transport publiczny i komunikację zbiorową. Z tego powodu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu dołączyło do trwającego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i z tej okazji zorganizowany zostanie festyn rodzinny na terenie zajezdni Franowo.

Rodzinny festyn na terenie zajezdni Franowo

Impreza odbędzie się 19 września, w godzinach 12.00-16.00. Co czeka na poznaniaków? Między innymi pokaz nowoczesnych autobusów elektrycznych, które trafiły niedawno do naszego miasta, o czym pisaliśmy tutaj. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zaprezentuje również samochody ratownictwa technicznego, a także autobusy, użytkowane przez przewoźników z gmin podpoznańskich. Gościem specjalnym imprezy będzie Mateusz Wawrowski – fan komunikacji oraz klocków Lego, który to zademonstruje wykonane przez siebie modele. Tradycyjnie poznaniacy będą mogli zwiedzić zajezdnię z tramwaju, w tym niedostępne na co dzień zakamarki.

Oznakuj swój rower

Nie zabraknie obecności funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, którzy pomogą w oznakowaniu rowerów, a policjanci z ruchu drogowego zaprezentują radiowozy oraz sprzęt używany podczas codziennej służby. Wciąż mało atrakcji? Strażacy z Głuszyny zademonstrują najnowszy samochód ratownictwa technicznego, a wspólnie z Kołem Logistyków Politechniki Poznańskiej, zorganizowane zostaną konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Z uwagi na festyn rodzinny, na Franowo zostanie uruchomiona bezpłatna linia tramwajowa F. Będą kursować trasą: Zajezdnia Franowo – Górny Taras Rataj – Hetmańska – Głogowska – Most Teatralny – rondo Śródka – Kórnicka – Zajezdnia Franowo.

Odjazdy specjalnej linii tramwajowej F:

  • Z przystanku Rondo Kaponiera: godz. 11.37, 12.17, 12.57, 13.37, 14.17 i 14.57;
  • Z zajezdni Franowo: 12.25, 13.05, 13.45, 14.25, 15.05 i 15.50.