Znamy beneficjentów dotacji dla NGO!

Wakacje w Poznaniu obfitowały nie tylko w wydarzenia artystyczne, ale i w konkursy na wsparcie poznańskich animatorów kultury. W ostatnich dniach, oficjalnie poznaliśmy beneficjentów 38 dotacji dla NGOsów, a także dla nowego gospodarza Domu Tramwajarza.

Pół miliona złotych dla NGOsów

Blisko połowa działań, wycenionych na 500 000 zł, która została wsparta dotacjami, będzie odbywać się poza centrum miasta. W tym roku szczególnie wysoko oceniono projekty które wpisują się w politykę wyrównywania szans w dostępie do kultury dla osób, nie mających do niej stałego dostępu, przez mieszkanie na osiedlach peryferyjnych jak Starołęka, Naramowice, Sołacz czy Strzeszyn. Przykład? Fundacja Barak Kultury przygotowuje projekt edukacyjny poświęcony historii powstania jeziora Rusałka, za to stowarzyszenie Abisynia zajmie się modernistyczną architekturą osiedla Grunwald.

Kto znalazł się na liście beneficjentów?

Niedługo zaprosimy poznaniaków do Rodzinnych Ogródków Działkowych czy na Dworzec Letni. Wszystko dzięki nagrodzonym stowarzyszeniom, między innymi klub Schron, który będzie wspierał młodych twórców dzięki programowi „Schronkubatory” (co ważne – projekt ten otrzymał najwyższą ocena komisji), za to Vinci Art Gallery zachęci do odwiedzin wystawy malarstwa. Znany i ceniony Asz.Teatr zaprosi poznaniaków na spektakle do swojej nowej siedziby na Starołęce, a pracownia Vzory zajmie się promowaniem współczesnych projektantów.

Nowy gospodarz domu Tramwajarza

Zlokalizowany na Jeżycach dom kultury, Dom Tramwajarza, przez długi czas nie posiadał nowego przewodniczącego, czyli organizacji, która będzie zdolna do zarządzania wspólnie z miastem tą placówką. W lipcu została rozpisana procedura konkursowa, a 8 września podpisano zarządzenie, które pieczętuje rekomendację komisji konkursowej. 120 000 zł, czyli środki na działalność kulturalno-edukacyjną otrzymała Fundacja Pana Gara, która zaproponowała najbardziej kompletny i atrakcyjny program atrakcji dla mieszkańców Jeżyc. Będzie się działo!