Zapowiedź Poznań Ice Festival: światowe gwiazdy lodowych rzeźb w centrum miasta

Z niecierpliwością oczekujemy na rozpoczęcie Poznań Ice Festival, które zaplanowane jest na piątek, 8 grudnia. Wydarzenie to przyciąga artystów z różnych zakątków świata, którzy prezentują swoje niesamowite umiejętności tworzenia rzeźb z lodu. W tym roku organizatorzy postanowili zmienić lokalizację wystawy – arcydzieła będzie można podziwiać na ulicy Święty Marcin. To wydarzenie jest otwarte dla wszystkich – bez żadnych opłat za wstęp i potrwa do końca weekendu.

Poznań Ice Festival 2017 odbędzie się w drugi weekend grudnia – dokładnie od 8 do 10 grudnia. W tegorocznej edycji udział wezmą 24 twórcy pochodzący z 9 krajów, takich jak Japonia, Kanada, Filipiny, Polska, Czechy, Francja, Stany Zjednoczone, Hiszpania i Finlandia.

Festiwal rozpocznie się na ulicy Świętego Marcina (przy Alfie). W piątek publiczność będzie miała możliwość obserwowania konkursu małych rzeźb z lodu. Każdy z uczestników zostanie wyposażony w bryłę lodu i otrzyma 2,5 godziny na stworzenie pracy zgodnej z tematem konkurencji, którym w tym roku jest „kosmos”. Start konkursu przewidziano na godzinę 16:00.

W sobotę odbędzie się najbardziej emocjonująca część festiwalu – konkurs Speed Ice Carving. W tej rywalizacji rzeźbiarze będą pracować indywidualnie, mając do dyspozycji tylko kilka minut na odtworzenie wzoru konkursowego, używając identycznej bryły lodu. Zwycięstwo przypadnie temu, kto najszybciej i najdokładniej odtworzy wzór. Zmagania „na czas” będzie można obserwować od godziny 12:00 do 18:00.