Zatrucie czadem na poznańskiej Wildzie: Dwoje dzieci w szpitalu po awarii piecyka

Przerażający incydent miał miejsce w piątkowy wieczór na Wildzie, jednej z dzielnic Poznania, gdzie doszło do zatrucia czadem. Dwójka dzieci, 5-letni chłopiec i 10-letnia dziewczynka, musiała zostać przewieziona do szpitala. Wszystko za sprawą niedziałającego prawidłowo piecyka w łazience jednego z mieszkań.

Informacje na ten temat przekazała oficer dyżurna wielkopolskiej Państwowej Straży Pożarnej. Powiadomiła ona Polską Agencję Prasową, że ratownicy odebrali zgłoszenie o zdarzeniu krótko po godzinie 19.30. Zgromadzone dowody wskazywały na to, że niebezpieczny czad wydobywał się z wadliwego piecyka umieszczonego w łazience mieszkania przy ulicy Chłapowskiego.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, natychmiast podjęli działania mające na celu pomoc poszkodowanym. Zarówno 5-letni chłopiec, jak i 10-letnia dziewczynka zostali przetransportowani do najbliższego szpitala, aby zapewnić im odpowiednią opiekę medyczną. Po zakończeniu swoich działań na miejscu, strażacy przekazali sprawę specjalistom.