Złote piątki w Eurojackpot: dwie wygrane padły w jednym dniu w Polsce, rekordzista pochodzi z Poznania

Polscy gracze mieli powody do radości w ostatni piątek, kiedy to udało się dwóm osobom zgarnąć główne nagrody w loterii Eurojackpot. Co ciekawe, obie wygrane były tej samej wartości. Jedną z nich zgarnął gracz, który kupił swój szczęśliwy kupon w Poznaniu.

Kolejny raz fortuna uśmiechnęła się do uczestnika gry liczbowej w punkcie LOTTO zlokalizowanym przy ulicy Jana Keplera 1 w Poznaniu. Dokładnie ten sam punkt sprzedaży miał już okazję ugościć szczęśliwca – 16 lutego 2013 roku jeden z graczy zgarnął tu nagrodę główną w Lotto, która wyniosła astronomiczną sumę 28 825 110,00 zł. Ta wygrana do dnia dzisiejszego jest rekordem lokalnym pod względem wysokości zdobytych pieniędzy.

Drugiego zwycięzcę loterii Eurojackpot natomiast nie udało się zidentyfikować, ponieważ zakład został zakupiony online na stronie lotto.pl – informuje Totalizator Sportowy.

Trzeba przyznać, że wygrana w poznańskim punkcie LOTTO sprzed dziesięciu lat była prawdziwym wydarzeniem. Nie tylko pozostaje ona niepobitym rekordem tego punktu, ale także umieściła swojego zdobywcę na liście dziesięciu największych zwycięzców Lotto w Polsce pod względem wielkości wygranej. Kto stoi na czele tej prestiżowej listy? Szczęśliwiec z 2017 roku ze Skrzyszowa, który zdobył główną nagrodę rzędu 36,7 milionów złotych.