Awaryjna ewakuacja mieszkańców Poznania po pożarze w centrum miasta

W środku nocy, dokładnie o godz. 4:00 doszło do wybuchu pożaru w centrali zlokalizowanej ulicy Wrocławskiej w Poznaniu. To zdarzenie zmusiło do natychmiastowej ewakuacji 15 mieszkańców danego budynku. Na miejscu zdarzenia nadal przebywały jednostki straży pożarnej kontynuujące działania gaśnicze. Istotnym konsekwencją tego incydentu jest również zmiana trasy przez tramwaje poruszające się w pobliżu miejsca zdarzenia.

Zgłoszenie o wybuchu ognia na ulicy Wrocławskiej wpłynęło do straży pożarnej o godzinie 4:10 – informuje dyżurny oficer wielkopolskich strażaków. Bezzwłocznie na miejsce skierowano kilka jednostek strażackich wspomaganych przez siły policyjne. Na miejscu stwierdzono, że źródłem zagrożenia była płonąca wiata na śmietnik wewnątrz dziedzińca jednego z budynków. Dyżurny podkreślił, że na miejscu panowało silne zadymienie. Wybudzeni niespodziewanie mieszkańcy musieli zostać ewakuowani – łącznie 15 osób. Na szczęście, nikt nie odniósł obrażeń. Do zdarzenia doszło jednak do nadpalenia trzech mieszkań. Obecnie strażacy koncentrują się na akcji oddymiania klatek schodowych.

W związku z nieustająca akcją gaśniczą, od godziny 5:00 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu zdecydowało o wprowadzeniu zmian w planie kursowania linii tramwajowych numer 3, 5, 13 oraz 16. Tramwaje te zostały przekierowane na ulicę Strzelecką.