Eksplozja w mieszkaniu w Śremie – dwie poszkodowane osoby

Wielkopolskie służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o domniemanym wybuchu, który miał miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Grottgera w Śremie. Mimo doniesień, nie udało się jeszcze potwierdzić faktu eksplozji.

Zgłoszenie wpłynęło do straży pożarnej tuż przed godziną 12:00 i dotyczyło sytuacji alarmowej łączącej pożar z wybuchem. Informacje przekazał dyżurny wielkopolskiej Państwowej Straży Pożarnej, który zaznaczył, że do miejsca zdarzenia skierowano odpowiednie służby. Nie było jednak możliwe natychmiastowe stwierdzenie, czy doszło do wybuchu, ze względu na trudne warunki na miejscu i trwające czynności ratownicze.

W wyniku zaistniałego zdarzenia dwie osoby odniosły obrażenia. Otrzymały one niezbędną pomoc od strażaków na miejscu, a następnie zostały przekazane pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.

Informacje o eksplozji w bloku mieszkalnym przy ul. Grottgera pojawiły się około godziny 11:50. Dwóch mieszkańców doznało ran – jedno z nich zostało przetransportowane z miejsca zdarzenia przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Podczas udzielania pomocy ta osoba była przytomna, pomimo doznanych poparzeń ciała, które wymagały hospitalizacji. Pomoc strażaków skorzystała również druga osoba, która nie wymagała dalszego leczenia w szpitalu, otrzymując jedynie podstawową pomoc na miejscu.

Na chwilę obecną, przyczyna domniemanej eksplozji pozostaje nieznana. Na miejscu nadal pracują strażacy, którzy prowadzą dalsze działania i dochodzenie w tej sprawie.