Ile zarobił Lech Poznań w rozgrywkach europejskich pucharów?

Kwota niebagatelna, bo ponad osiem milionów euro zarobił klub sportowy z Poznania z tytułu premii od UEFA. Lech Poznań odpadł w ćwierćfinałach Ligi Konfederacji. Wygrana z Fiorentiną nie wystarczyła aby przejść dalej.

Za awans do fazy grupowej Ligii Konfederacji, Lech otrzymał trzy miliony euro. Po wygraniu dwóch rozgrywek w tej rundzie, zespół zarobił kolejne 500 tysięcy euro i jeszcze po pół miliona euro za każdy remis. Koniec rozgrywek pokazał, że drużyna z Poznania zakończyła na drugim miejscu w grupie, wycenianym na kolejne 325 tysięcy euro. Następny przelew dotyczy kwoty 117 tysięcy euro, z tytułu redystrybucji środków pozostałych w puli UEFA z tytułu remisu w całej fazie grupowej.

1/8 finału to już kwota 300 tysięcy euro a wygrane z Djurgardens IF w 1/8 finału wraz z awansem do kolejnego etapu to następne 800 tysięcy euro. Ćwierćfinały również przyniosły kolejne dochody na poziomie 1,3 mln euro. UEFA doliczając jeszcze 400 tysięcy euro za udział w czterech rundach kwalifikacji i pół miliona na wyliczenia związane z wynikami z ostatnich 10 lat, przelała w sumie kwotę 38 milionów złotych.