Inwestycje Sportowe w Poznaniu: Nowe Boiska dla Warty

Poznańskie Inwestycje Miejskie, podmiot odpowiedzialny za rozwój infrastruktury miasta, niedawno rozpoczął proces przetargowy. Szuka wykonawcy, który podejmie się realizacji dokumentacji projektowej oraz prac budowlanych dla nowego przedsięwzięcia. Projekt obejmuje stworzenie dwóch boisk treningowych. Jedno z nich ma mieć nawierzchnię naturalną, a drugie syntetyczną. Te nowe obiekty sportowe mają zostać zlokalizowane na południu kompleksu sportowego ulokowanego przy Drodze Dębińskiej.

Wykonawca, który wygra postępowanie przetargowe, musi pamiętać o spełnieniu specyficznych wymagań. Marcin Gołek, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich, podkreśla, że budowa musi być zgodna z wytycznymi zawartymi w podręczniku licencyjnym dla klubów Ekstraklasy. Tylko takie boiska będą odpowiednie dla Warty Poznań i pozostaną w zgodzie z normami Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Planowane boiska mają być gotowe do użytku w przyszłym roku. Ciekawym elementem projektu jest ogrzewanie, które zostanie zainstalowane na boisku z naturalną nawierzchnią. Dodatkowo, oba boiska będą wyposażone w oświetlenie. W ramach inwestycji powstanie także zbiornik retencyjny oraz ogrodzenie terenu. Na obszarze tym pojawią się również mniejsze elementy architektury. Projekt przewiduje również instalację podziemnej infrastruktury technicznej.