Lato w mieście

Władze Poznania zapraszają mieszkańców miasta do udziału w wydarzeniach mających umilić starszym i młodszym czas wakacji.  Wilda i Łazarz to dwa miejsca, w których można liczyć na sporo atrakcji.  Przez całe lato do 4 wrześnie będzie można wziąć udział w różnorodnych warsztatach, spektaklach oraz koncertach.

W pierwszy weekend lipca wystartowało „Łazarskie lato”. Pod tą nazwą kryje się bogaty program rozrywkowy. Znajdziemy w nim koncerty, pokazy cyrkowe, przedstawienia dla najmłodszych poznanian oraz warsztaty. Dodatkową atrakcją jest możliwość wzięcia udziału w cotygodniowych wycieczkach.  Oczywiście udział we wszystkich proponowanych wydarzeniach jest bezpłatny.

 
 W najbliższą sobotę tj. 9 lipca poznanie i goście będą mogli wziąć udział w koncercie, na którym wystąpią uczestnicy  The Voice of Poland -Magdalena Janicka i Robert Wojciechowski.  Oprócz tego przewidziano kilka innych propozycji, na spędzenie letniego weekendowego dnia.  O godz. 12:30 miłośnicy słodkości będą mogli wziąć udział w warsztatach, na których nauczą się jak, przygotować pyszny deser.  O 13 ruszy kiermasz rękodzieła natomiast od 15 będziemy mogli podziwiać stroje z lat 30. i 40.

Drugim miejscem na mapie Poznania oferującym letnie atrakcje dla mieszkańców jest zajezdnia tramwajowa na Madalinie na Wildze.  Organizatorzy zbiorą wszystkich chętnych w odległe zakątki świata, od Meksyku po Japonię.  W najbliższą sobotę najmłodsi będą mieli okazja zobaczyć bajkę pochodzącą z Dalekiego Wschodu pt. „Kazimierz”.  Inną propozycją, z której również warto skorzystać, są warsztaty tańca oraz warsztaty kulinarne.