Możliwe kłopoty w zespole Warta Poznań: niepewność co do umów trenera i zawodników

W nadchodzącym sezonie drużyna piłkarska Warta Poznań może zmierzyć się z licznymi wyzwaniami. Nie tylko potencjalne odejście trenera Dawida Szulczka, ale także kończące się kontrakty wielu czołowych zawodników drużyny Zielonych mogą stanowić poważny problem. Przewiduje się, że walka toczyć się będzie nie tylko o utrzymanie miejsca w lidze, lecz również o zatrzymanie kluczowych graczy.

Wygląda na to, że po zakończeniu obecnego sezonu, Dawid Szulczek, trener Warty Poznań, może opuścić zespół. Prowadzą się spekulacje na temat potencjalnego przeniesienia się Szulczka do Cracovia na koniec czerwca. Informacje te jednak są dementowane przez oba kluby mimo sugestii o bliskim podpisaniu umowy.

Gdyby jednak do tego doszło i Szulczek faktycznie opuścił Wartę Poznań razem ze swoim sztabem szkoleniowym, w tym asystentem Arkadiuszem Szczerbowskim, zarząd klubu musiałby przeprowadzić szczegółowe poszukiwania nowych kandydatów na te stanowiska. W dodatku, istnieje ryzyko, że potencjalni trenerzy mogą być niechętni do negocjacji z Wartą Poznań, nie mając pewności co do pozostania drużyny Zielonych w ekstraklasie.