Nowy budynek mieszkalny na Wildzie utrudnia życie mieszkańcom

W dzielnicy Poznania – Wilda, przy ulicy Spychalskiego, trwają prace budowlane nawet w niedzielę, co sprawia, że mieszkańcy okolicznych bloków mają utrudnione codzienne funkcjonowanie. Budynek, który jest w trakcie budowy, ma być siedmiokondygnacyjnym obiektem mieszkalnym. Deweloper poinformował, że planuje stworzyć 129 mieszkań w nowo powstającym budynku. Zakończenie inwestycji przewidywane jest na rok 2024, co oznacza, że przez kolejny rok mieszkańcy będą zmuszeni borykać się z uciążliwym hałasem.

Czytelnicy serwisu zgłosili niepokój co do faktu kontynuowania prac budowlanych przy ulicy Spychalskiego w niedziele, znajdujących się blisko historycznych schodów. Takie działanie powoduje hałas i zakłóca spokojne odpoczywanie mieszkańców w dni wolne od pracy.

Nowa inwestycja mieszkaniowa na Wildzie

W ramach inwestycji na Wildzie, przy ulicy Spychalskiego, powstaje siedmiopiętrowy budynek mieszkalny, który ma pomieścić w sumie 129 mieszkań o powierzchniach wahających się od 25 do 95 m2. Prace obejmują również stworzenie ogródków przypisanych do parterów, loggii i balkonów na wyższych piętrach oraz ogrodu z zielonymi nasadzeniami na dachu budynku.