Prestiżowe wyróżnienia w polskiej edycji Przewodnika Michelin 2021

W tegorocznym wydaniu polskiego Przewodnika Michelin, szereg renomowanych wyróżnień przypadło lokalnym restauracjom. Poznańska restauracja Muga została uhonorowana jedną Gwiazdką Michelin.

19 czerwca odbyła się premiera najnowszego przewodnika kulinarnego dla Polski autorstwa Michelin, obejmującego selekcję najlepszych miejsc gastronomicznych z Warszawy, Krakowa oraz po raz pierwszy z biorącego udział w rankingu Poznania.

Kierownictwo Przewodników Michelin z radością ogłasza przyznanie pierwszej w historii rangi dwóch Gwiazdek Michelin dla restauracji w Polsce. Eksperci nieustannie obserwują rozwój sceny kulinarnej zarówno w Krakowie, jak i Warszawie, a w tym roku zdecydowali się poszerzyć swoje badania o miasto Poznań. Inspektorzy Michelin podkreślają, że mieli okazję doświadczyć tętniącego życiem i dynamicznego rynku restauracyjnego w Poznaniu, gdzie znaleźli wiele niezwykłych i wartych rekomendacji lokali – mówił Gwendal Poullennec, który pełni funkcję Międzynarodowego Dyrektora Przewodników Michelin.