Opóźnienia do 30 minut na stacji Poznań Główny spowodowane awarią systemu sterowania

Podróżujący przez główną stację kolejową w Poznaniu mogą napotkać na opóźnienia wynoszące nawet do pół godziny. Przyczyną tego stanu rzeczy jest awaria systemu sterowania ruchem, która miała miejsce dziś nad ranem. Informacje o tym incydencie potwierdziły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Awarie systemu sterowania nastąpiły około godziny 3:30, a ich skutki są odczuwalne dla wszystkich pociągów korzystających z poznańskiego węzła kolejowego.

W trakcie rozmowy z dziennikarzami rzecznik prasowy PLK ujawnił, że nad naprawieniem uszkodzeń i przywróceniem normalnego rozkładu jazdy pracują obecnie specjaliści techniczni, producent urządzeń sterujących ruchem oraz kolejarscy eksperci. Nie podano jednak dokładnego terminu, kiedy sytuacja wróci do normy.

Pasażerowie, którzy obecnie przemieszczają się przez Poznań, powinni uważnie śledzić najnowsze informacje podawane przez system Dynamicznej Informacji Pasażerskiej oraz komunikaty głosowe nadawane na bieżąco.

Koleje Wielkopolskie również udostępniły informacje o zaistniałych problemach: „UWAGA! Ze względu na awarię LCS na stacji Poznań Główny w godzinach porannych w dniu 3 czerwca występować będą spore utrudnienia w ruchu pociągów pasażerskich.”