Poznańskie zabytki z przewodnikiem

Jesteś w Poznaniu i nie wiesz, gdzie warto się udać? Nie musisz się o to martwić, wybierając się na wycieczkę pod opieką przewodnika z City Guide. Każda trasa do wyboru jest dokładnie przemyślana i zaplanowana, tak byś nie nudził się ani chwili. Możesz też zamówić ujęcia z drona lub obejrzeć jego lot na żywo! Na pewno zachwycą Cię piękne widoki.
 
 

Historia dawnego Poznania

 
Poznań to kolebka polskości. To tutaj rezydował i umarł, a być może nawet przyjął chrzest, Mieszko I. Wycieczka szlakiem dawnych władców i tradycji poprowadzi Cię przez Ostrów Tumski, w tym Katedrę poznańską, pełen pięknych kamieniczek Stary Rynek, Kolegium Jezuickie oraz odbudowany Zamek Przemysła. To idealna wycieczka dla dzieci i dorosłych. Tę historię powinien znać każdy, bez względu na pochodzenie.
 
 
 

To, co w Poznaniu najlepsze

 
 
Poznańskie zabytki opowiadają niezwykłą historię tego miasta. Spacerując po uliczkach, z łatwością można wyobrazić sobie minione czasy, ludzi zapełniających tę przestrzeń. Jeszcze bardziej wyobraźnię pobudzą miejskie legendy i powieści z dawnych lat. Spacer po płycie Starego Rynku, waga miejska, kościół farny, poznańskie koziołki i odbudowana twierdza Przemysła zachwycą i pozwolą wgłębić się w nasze najdawniejsze dzieje.
 
 
 
 

Wyścig o dominację

 
 
Miłośnikom trochę młodszej historii na pewno do gustu przypadnie spacer po XIX i XX wiecznych zabytkach. W programie jest zwiedzanie unikatowego Zamku Cesarskiego, Muzeum Czerwca`56, dawnej Komisji Kolonizacyjnej, a także pomnik Enigmy i spacer po Placu Wolności. Nie zabraknie niezwykłych opowieści tamtego okresu, zarówno o ludziach, jak i wielkiej polityce.
 
 

Trasy tematyczne i autorskie

 
W ofercie City Guide znajdziesz również wiele tras tematycznych. Możesz zapoznać się z architekturą, legendami czy gwarą. Nie ma też przeszkód, abyś zaplanował trasy autorskie, wyznaczone zgodnie z Twoimi pomysłem. Na pewno nie będziesz zawiedziony żadną z nich.