Trzeci historyczny awans drużyny Wiary Lecha Poznań

Po spędzeniu pięciu sezonów w V lidze, zespół Wiary Lecha Poznań odnotował trzeci awans w swojej historii. Radość zawodników, którzy jednocześnie są zagorzałymi fanami Kolejorza, osiągnęła niebotyczne poziomy, zwłaszcza że pierwszy raz mieli okazję „zapukać do bram” IV ligi już w 2019 roku i bardzo blisko byli tego celu także w poprzednim sezonie. Wówczas niestety przegrali baraże, ale teraz mogli świętować bezpośredni awans.

Założona w 2011 roku drużyna Wiary Lecha miała wyjątkowe kryteria doboru piłkarzy. Najważniejsze z nich to lojalność i oddanie dla klubu Lecha Poznań, która jest zespołem serc tych graczy. To wymaganie pozostaje niezmienione od ponad dekady. Drugi warunek dotyczył braku wynagrodzenia za udział w rozgrywkach – nikt nie mógł otrzymywać pieniędzy za grę w drużynie Wiary Lecha. Ta zasada również jest aktualna do dziś.

Dodatkowo, piłkarze muszą finansowo wspierać klub. Jak wyjaśnia Paweł Piestrzyński, prezes Stowarzyszenia Wiara Lecha, zawodnicy opłacają składki członkowskie, które są wykorzystywane na potrzeby związane z kibicowaniem.