Wiodąca firma logistyczna HAVI rozszerza swoją działalność w Poznaniu, wynajmując 16 tys. m kw. powierzchni

Wiodąca globalna firma specjalizująca się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań do optymalizacji i zarządzania łańcuchem dostaw dla najważniejszych marek na świecie podjęła decyzję o poszerzeniu swojego zakresu działalności. Firma HAVI Logistics dokonała najmu obszarów o łącznej powierzchni przekraczającej 16 tys. metrów kwadratowych, które stanowią część centrum MLP Poznań, aktualnie będącego w fazie rozbudowy.

Plany modernizacji obiektu, który ma być dostosowany do potrzeb HAVI, obejmują instalację różnego rodzaju ekologicznych rozwiązań. Wśród nich znajdą się panele fotowoltaiczne, które przyczynią się do zwiększenia efektywności energetycznej budynku, a także pompy ciepła, umożliwiające efektywne ogrzewanie pomieszczeń. Dodatkowo, na terenie obiektu pojawią się stacje przeznaczone do ładowania pojazdów elektrycznych.

Zgodnie z planem, wynajęte przez firmę HAVI Logistics powierzchnie zostaną przekazane do użytkowania na początku drugiej połowy 2024 roku. To pozwoli na skuteczne wdrożenie planów rozwojowych firmy, ukierunkowanych na zwiększenie efektywności zarządzania łańcuchem dostaw dla jej kluczowych klientów.