Wycieczka do Poznania? 3 rzeczy, które warto wiedzieć przed przyjazdem

Stolica Wielkopolski to wyjątkowo symboliczne miejsce na mapie naszego kraju związane z początkami polskiej państwowości. Nietypowa uroda miasta, szereg zabytków, ale także bogata oferta edukacyjna, kulturalna i rozrywkowa przyciągają nowych mieszkańców, studentów i rzesze turystów. Co należy zaplanować przed przyjazdem poza listą najciekawszych miejsc?

Jak poruszać się po Poznaniu?

Jeśli planujesz kilkudniową wycieczkę do stolicy Wielkopolski, musisz przygotować się na intensywne zwiedzanie. Starówka, liczne muzea, Ostrów Tumski i wiele innych atrakcji Poznania nie pozwoli ci przejść obok nich obojętnie. Aby jak najlepiej wykorzystać ten czas, z wyprzedzeniem zaplanuj najważniejsze kwestie logistyczne, m.in. komunikację między poszczególnymi punktami miasta. Komunikacja miejska jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta, jednak wiele atrakcji turystycznych jest ze sobą skoncentrowanych i z powodzeniem możesz wybrać się w ciekawą trasę również pieszo.

Chcesz skupić się przede wszystkim na poznaniu miasta i zostawić samochód w bezpiecznym miejscu? Wykorzystaj strzeżony parking! Poznań to miasto, w którym podziemny całodobowy parking w dobrej cenie mieści się m.in. przy Placu Wolności.

Skorzystaj z wyznaczonych tras turystycznych!

Osobom, które chcą zwiedzić stolicę Wielkopolski w krótkim czasie poleca się podążanie specjalnie wytyczonymi przez miasto szlakami. Jednym z najciekawszych jest Trakt Królewsko-Cesarski. Na tej trasie znajdują się obiekty wpisujące się w historyczno-kulturowe dziedzictwo regionu. Inne pomysły to np.:

  • Szlakiem Modernizmu;
  • Śladami Fortyfikacji Miejskich;
  • Poznań XIX-wieczny;
  • Zielony Poznań;
  • Szlakiem Secesji.

To trasy, które w większości zwiedzić zarówno pieszo, samochodem,  jak i miejską komunikacją.

Nocleg w strategicznym miejscu

Choć w Poznaniu  oferta noclegowa jest bardzo rozbudowana i zróżnicowana, jeśli chodzi o standard, jednym z najlepszych pomysłów jest hostel. Takie obiekty są zwykle zlokalizowane w dobrze skomunikowanych punktach miasta i są zdecydowani tańsze niż standardowe hotele czy apartamenty.

Niektóre z nich położone są w centrum Poznania, w okolicy najważniejszych atrakcji, takich jak Muzeum Archeologiczne, Muzeum Narodowe czy Stary Rynek. Z roku na rok standardy oferowane gościom hostelowym rosną, więc obecnie możesz liczyć na bardzo dobre warunki noclegowe i sanitarne w hostelach rozsianych na terenie całego Poznania. Skorzystaj z tej możliwości i zostaw więcej funduszy na wakacyjne przyjemności!

Postaw na komfort i dynamikę zwiedzania bez stresu i zamartwiania się o koszty noclegu czy bezpieczeństwo twojego samochodu. Korzystając ze wszystkich udogodnień, jakie oferuje Poznań, zyskasz pewność, że wycieczka do stolicy Wielkopolski będzie jedną z najbardziej udanych.