Zamek w Kórniku-pomysł na weekendowy wypad

Jeśli szukacie pomysłu na weekendowy wypad, wizyta w Kórniku może być ciekawą propozycją. Zwłaszcza dla miłośników historii  oraz wielbicieli klimatycznych miejsc z duszą.  Zamek w Kórniku jest jedną z atrakcji Wielkopolski, która przyciąga lokalnych  zagranicznych turystów. Wnętrza muzeum zostały zaaranżowane w taki sposób, by odwiedzający mieli poczucie, iż jego mieszkańcy za chwilę mogą pojawić się w drzwiach. Znajdziemy tam rozłożone szachy, czy instrumenty przygotowane do gry.

Pałacowe wnętrza

Po przekroczeniu progu zamku można odczuć chłód bijący od zabytkowych murów. Wchodząc do sieni, naszym oczom ukazuje się połączenie sztuki mauretańskie oraz gotyckiej.  Możemy również zauważyć herby rodzin zamieszkujących posiadłość – ogończyk i jelita.  Trudno nie zachwycić się ogromnymi, zdobionymi drewnianymi drzwiami prowadzącymi do gabinetu Władysława Zamoyskiego oraz pokoju zarządcy zamku.  Warto również skierować wzrok na posadzkę, która została zrobiona z korzeni mahoniu orzecha oraz brzozy.

Kolejnym pomieszczeniem znajdującym się trasie zwiedzanie jest pokój pani domu.  Na cześć Jadwigi Zamoyskiej pomieszczenie nazwano Pokojem Generałowej.  Znajdziemy w nim zabytkowe meble, używane przez dawnych mieszkańców pałacu w Kórniku.

Sercem zamku jest oczywiście salon. Wejście do pomieszczenia wiedzie przez urokliwy portal.  Każdy przedmiot, który się w nim znajduje, ma swoją oddzielną i długą historię. Fortepian, na którym grywał Fryderyk Chopin, harfa pochodząca z XVIII wieku, czy  stół stworzony  z sęków kilku rodzi drzew. To tylko kilka z cennych i intrygujących eksponatów, jakie znajdziemy w zamkowym muzeum.

Więcej na temat zamków, które warto zwiedzić pisz strona https://www.rezydencjekrolewskie.pl/