Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Poznaniu podczas Bożego Ciała

W związku ze świętem Bożego Ciała oraz długim weekendem, mieszkańcy Poznania mogą spodziewać się zmienionego rozkładu jazdy autobusów i tramwajów, zarówno na liniach miejskich, jak i podmiejskich. W różnych dniach obowiązywać będą inne harmonogramy kursowania pojazdów komunikacji miejskiej.

Dnia 7 czerwca (środa), komunikacja miejska w Poznaniu działa zgodnie z rozkładem dni roboczych, jednak z pewnymi modyfikacjami spowodowanymi przez wydarzenia takie jak Enter ENEA Festival oraz Wielkie Grillowanie. W nocy z środy na czwartek funkcjonować będzie rozkład nocny analogiczny do tego z soboty na niedzielę, również z uwzględnieniem wspomnianych zmian.

W czwartek, w dzień Bożego Ciała, na wszystkich liniach komunikacyjnych obowiązywać będzie specjalny rozkład świąteczny. Dodatkowo zostaną uruchomione linie turystyczne numer 0 i 100. Również autobusy obsługujące trasy podmiejskie będą kursować według harmonogramów świątecznych. Co więcej, w nocy z czwartku na piątek, autobusy linii 219 będą funkcjonować zgodnie z nocnym rozkładem jazdy, typowym dla nocy z piątku na sobotę.