32-godzinne prace społeczne przez rok i 8 miesięcy – kara dla Ziemowita M. za zaniedbania prowadzące do śmierci pracownicy

Niedawno wydany został wyrok w sprawie Ziemowita M., który stanął przed sądem rejonowym w dzielnicy Grunwald w Poznaniu. Mężczyzna został oskarżony o nieprzestrzeganie obowiązków, co doprowadziło do tragicznych skutków. Zarzucano mu brak odpowiedniego szkolenia BHP dla 30-letniej Darii B., a także niewłaściwe przygotowanie jej do obsługi biokominka w restauracji Whisky Bar 88, gdzie pracowała jako kelnerka. W wyniku eksplozji urządzenia kobieta straciła życie.

Sąd, po rozważeniu dowodów przeciwko Ziemowitowi M., postanowił nałożyć na niego karę ograniczenia wolności przez rok i osiem miesięcy. Wyrok ten ma realny wymiar w postaci 32 godzin pracy społecznej każdego miesiąca. Dodatkowo, sąd orzekł, że oskarżony musi uiścić kwotę 10 tysięcy złotych tytułem nawiązki na rzecz matki Darii B. By zwiększyć świadomość społeczną na temat przypadku i jego konsekwencji, sąd podjął decyzję o upublicznieniu wyroku poprzez publikację w „Głosie Wielkopolskim”.